Heaven Street Seven

Bemutatás

Néhányan azt hiszik, hogy a HS7 egy hazánkba tévedt ausztrál vagy amerikai zenekar. Nem az. Bár vitathatatlan, hogy pályafutásukat angol nyelven kezdték, az angol gitárzenéhez vonzódva, de aztán úgy gondolták: ha a magyar közönségnek játszanak, magyarul kell énekelniük. És bejött. A közönség 25 éve szereti őket.

Alapítás

1995-ben több éves tervezgetés, „teaházi akusztikus zenélgetés” és a kollégium női zuhanyzójában rögzített barkácsfelvételek után megalakul a Heaven Street Seven. Az alapító tagok Szűcs Krisztián és Németh Róbert, akik évfolyamtársak az esztergomi Vitéz János Tanítóképző Főiskolán, valamint Orbán Gyula és Kiss Endre (korábban együtt zenéltek a paksi Houdinis zenekarban). Ez év nyarán elkészül a debütáló anyag, a Tick Tock No Fear, mely ősszel jelenik meg magánkiadásban. Balczer Gábor csatlakozása után már öttagú a zenekar. 1996 nyarán elkészül a Goal című lemezanyag, ám kiadó még nincs. Az év őszén Kiss Endre elhagyja a HS7 kötelékét.

Történet

Mindenféle kiadókeresések után a Heaven Street Seven leszerződött 1997-ben Warner Music Hungary frissen alakult 1G Records nevű cégével. 1998-ban rögzítik a Quimby-s Balanyi Szilárd átmeneti közreműködésével a Budapest Dolls című lemezt. Ez vitathatatlanul komoly fordulat a zenekar életében: ez a lemez tartalmazza az első magyar nyelvű dalokat.

1998 őszén a zenekar intenzív billentyűskeresés után megtalálja Takács Zoltánt, azaz Jappánt. 2000 tavaszán boltokba kerül a HS7 első teljes egészében magyar nyelvű lemezanyaga, a Cukor, rajta a Heaven Street Seven olyan közismert slágereivel, mint a szívhez szóló Hol van az a krézi srác, a Mozdulj, vagy a Sajnálom. A HS7 valójában innentől számít országosan igazán ismert és elismert zenekarnak, sikeres klubkoncertekkel és fontos fesztiválfellépésekkel.

2002-ben elkészül a zenekar addigi leghosszabb, legszerteágazóbb, legösszetettebb albuma, a Kisfilmek a nagyvilágból. Az albumon olyan emlékezetes számok találhatóak, mint az albumelőzetes, keserédes Éjszaka, a kuplés Dél-Amerika (melynek rajzfilmes klipjét Gróf Balázs készítette), az ugrálós Ezután vagy az epikus Régi nóta.

A zenekar 2005 tavaszán Fonogram-díjat kap a 2004-es Szállj ki és gyalogolj albumért. A lemez megjelenése után a HS7 és Balczer Gábor gitáros útjai elválnak. Helyére egy évtizedes jóbarát, a szegedi Időrablókból és a Neo-ból ismert Ábrahám Zsolt kerül. Az új felállású HS7 már a 2004-es év őszén új dalok írásába kezd.

2006 május elején boltokba kerül a zenekar új lemezanyaga, a Tudom, hogy szeretsz titokban. A zenekar az album címadó dalát - idehaza szokatlan módon - virtuális kislemezként, egy ingyenes letöltős oldalon „jelenteti meg”. 2007-ben különleges akusztikus koncertet adnak a MÜPÁ-ban és a legendás ausztrál Church társaságában sikeres, 10 országot érintő, 15 állomásos turnén vesz részt Bécstől Londonig. 2008-ban boltokba kerül a Heaven Street Seven nyolcadik albuma, a Jazz, melyet 2009-ben az Év alternatív albuma kategóriában Fonogram-díjra is jelöltet.

2010-ben tizenöt éves lett a HS7. A zenekar a másfél évtizedes jubileumot dupla válogatáslemezzel és egy dupla születésnapi koncerttel ünnepelte. Előbbi a Dunabeat 1995-2010 címet kapta - egyik korongján a „tuti” HS7-slágerek, a másik lemezen különlegességek, eltérő dalváltozatok, remixek, ki nem adott felvételek szerepelnek - utóbbira, mármint a születésnapi koncertre 2010. november 12-én és 14-én, a budapesti A38 hajón került sor. 2011 végén megjelenik a zenekar legfrissebb anyaga, a három új dalt tartalmazó, ingyenesen letölthető Gigerli EP. A zenekar 2012 őszén adta ki új albumát Felkeltem a reggel címmel, amely felerészben „hagyományos” Heveny-dalokból, felerészben pedig kísérletezőbb jellegű kompozíciókból tevődik össze. 2013-ban telt házas MÜPA nagytermes koncertet adnak vendégkórussal, és napvilágot lát a Lovasi Andrással felvett A konyhámban című dal, amely egyaránt hatalmas sikerrel szerepel a fesztivál- és klubkoncerteken. A 2014-es év nagyrészt klubozással és fesztiválozással telik, szeptembertől szünet, és felkészülés a 20 éves jubileumi koncertre, melyet 2015. január 24-én tartanak az Akváriumban. Nem sokkal később, mindenki meglepetésére bejelentik feloszlásukat. 2015 nyarán búcsúturnéval járják az országot, augusztusban pedig utolsó koncertjüket adják a Budapest Parkban.

Tagok
Diszkográfia
Érdekességek

  • Az Úristen című számot egy iskolai tornateremmé átalakított templomban veszik fel.
  • A Gesztenyefák klipjét az orfűi fesztiválozók lelkes közreműködésével készítették.